29.05.2017

KRENULO PRVENSTVO Croatia Bietigheim osvojila prve bodove u 2017. godini, slijedi veliki derbi

Pobjeda protiv SV Iptingena.

Autor: Miro Korenić

Croatia: Athanasios Papakonstantinou, Denis Kolak, Renzo Radina, Patrick Maier (67. Dario Josip Cucchiara), Raffaele Cervone, Mehmet Kaya, Can Kaya, Leon Kraguljac (74. Josip Križić), Jerome Wahl, Marino Tricarico (88. Evangelos Dietz-Sachinidis), Alen Lehečka.
Sudac: Ioanis Kriakis (dobar)
Gledatelja: 120

Nakon zimske stanke, NK Croatia Bietigheim krenula je u misiju osvajanja Kreislige A3. Dobro prvo poluvrijeme je bilo dovoljno za prva tri boda u 2017. godini protiv SV Iptingena.

Treneri Leinecker i Kanelopoulos su tražili od svojih štićenika da od početka stave protivnika pod pritisak ne bi li iznudili njihove greške. Zbog ozljede su izostali neki od nositelja igre, Sezgin Kaya, Tobias Dlabal i Stipe Rodin. Zato su se novaci iz zimskog prijelaznog roka, Can Kaya i Patrick Maier, dobro uklopili. Pogotovo Can Kaya, koji je potvrdio trenerovo povjerenje.

Već u 10. minuti Hrvati dolaze do vodstva. Korner sa desne strane izvodi Tricarico, a Denis Kolak glavom posprema u rašlje gostiju - 1:0. Desetak minuta kasnije sam Triccarico povećava vodstvo na 2:0. U 29. minuti slijedi najljepša akcija utakmice. Raspoloženi Can Kaya dribla nekoliko protivničkih igrača i po desnoj strani šalje bratića Memo Kayu, koji sprintom produžuje do gol linije i vraća loptu na nekih desetak metara. Tu je čeka kapetan hrvatskog broda Alen Lehečka i šalje loptu kraj nemoćnog vratara za vodstvo od 3:0.

Hrvati i dalje drže visok tempo i ne daju protivniku disati. U 32. minuti slobodnjak za domaćina. Can Kaya šalje loptu preko živog zida, a golman Iptingena je ne može zadržati. Kao i mnogo puta u ovoj sezoni Cervone je najprisebniji i odbijanac zabija pod gredu - 4:0 za Croatiu.

Nakon toga Croatia smanjuje tempo. U 40. minuti nesporazum u obrani domaćina protivnik iskorištava i smanjuje na 4:1.

I u drugom dijelu Hrvati iz Bietigheima igraju nešto sporije. Tako u 48. minuti protivnik smanjuje na 4:2. Nakon tog pogotka budi se domaćin i presingom preuzima utakmicu nazad u svoje ruke. Slijedi nekoliko jako dobrih prilika za viši rezultat koje nisu iskorištene i tako utakmica završava pobjedom NK Croatie od 4:2.

Činjenica je da su domaćini bili premoćni za slabog protivnika iz Iptengena, ali u tečnosti igre Croatie još ima potencijala i nije još na nivou njenih mogućnosti.

Kao i uvijek, iz kluba se zahvaljuju publici na mnogobrojnoj podršci i pozivaju na sljedeću domaću utakmicu u nedjelju, 19.03.2017 u 15.00 sati kada se ocekuje FV Kirchheim koji zasad najjači konkurent u utrci za prvenstvo.

06.03.2017.

Ilustracija (foto: pixabay.com)

NJEMAČKA DISCIPLINA Niko Kovač izbacio igrača iz momčadi zbog tetovaže

25.05.2017.

Varela je u Eintrachtu na posudbi iz Manchester Uniteda. Više>

Dailymotion screenshot

SANTINI ĆE DEBITIRATI ZA HRVATSKU 'Još nisam sasvim svjestan svega što se događa'

25.05.2017.

Po povratku sa sjevernoameričkog kontinenta Santini će ostati u kadru za gostovanje na Islandu. Više>