22.08.2017

(VIDEO) BORUSSIA ŠOKIRALA FIORENTINU Niti Kalinićev 16. pogodak sezone nije bio dovoljan za prolazak

Youtube screenshot

Fiorentina je u prvom susretu u Monchengladbachu pobijedila Borussiju 1-0, no u Firenzi je izgubila 2-4.

Br. pregleda: 1312

Nogometaši Fiorentine oprostili su se od Europe nakon što su neočekivano ispali u 16-ini finala Europske lige.

Fiorentina je u prvom susretu u Monchengladbachu pobijedila Borussiju 1-0, no u Firenzi je izgubila 2-4 premda je nakon pola sata igre vodila 2-0. U nevjerojatnom dvoboju prvi pogodak zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Kalinić je doveo 'viole' u vodstvo u 16. minuti utakmice. Hrvatski napadač zabio je preciznim udarcem iskosa s lijeve strane nakon sjajnog proigravanja Bernardeschija. Bio je to njegov već 16. pogodak ove sezone u svim natjecanjima, pri čemu peti u Europi.

Na 2-0 je povisio Borja Valero nakon katastrofalne pogreške gostujućeg braniča Jannika Vestergaarda koji je promašio cijelu loptu i pao. Španjolac je poklon iskoristio zabivši za 2-0.

U završnici prvog poluvremena gosti su smanjili iz kaznenog udarca, a pogodak je postigao Lars Stindl. Isti je igrač u 48. minuti zabio za izjednačenje vrativši goste u život. Potpuni preokret dogodio se u 55. minuti kada je Stindl po treći put svladao Cipriana Tatarusanua i to sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Fantastičnu igru u nastavku Nijemci su okrunili i četvrtim pogotkom u 60. minuti, a među strijelce se upisao Andreas Christiansen.

Milan Badelj je igrao do 64. minute kada je zamijenjen, dok Hrvoje Milić nije nastupio.