'MAKEDONIJA JE JEDNA JEDINA I OVDJE JE' Grčki navijači provocirali njemačke velikim transparentom

Sport 1 screenshot / Express.de

Grčka i Makedonija još uvijek vode bitku oko imena.

Br. pregleda: 1261

Autor: Z.S./Express.de

Navijači grčkog PAOK-a protekle su večeri imali malo razloga za slavlje jer su njihovi miljenici u utakmici Europske lige kod kuće izgubili sa 0-3 od njemačkog Schalkea.

Domaći će najviše, osim po napadu na njemačke navijače u gradu, ostati zapamćeni po provokativnom transparentu. Grci su u prvom poluvremenu razvili veliki natpis 'Makedonija je jedna jedina i ovdje je'.

Naime, Grčka i Makedonija još uvijek vode bitku oko imena – Grci Makedoniji odriču pravo na to ime jer smatraju da teritorij bivše jugoslavenske republike nikad kao cjelina nije bio dijelom povijesne Makedonije, za koju smatraju da je zemljopisno područje koje se prostire preko Grčke, Bugarske i Bivše Jugoslavenske Republike Makedonije (kako je službeno ime ove današnje države).

Razlog zašto su grčki navijači razvili transparent upravo na ovoj utakmici je što navijači Schalkea gaje prijateljske veze s navijačima makedonskog Vardara. Tako su prije tri i pol godine navijači njemačkog kluba u utakmici protiv PAOK-a razvili makedonsku zastavu, nakon čega je došlo do nereda.

17.02.2017.

YouTube screenshot

(VIDEO) HRVAT ŠOKIRAO ATENU U velikom derbiju zabio u 95. minuti

20.11.2017.

Livaja je izjednačio udarcem sa 18 metara. Više>

(VIDEO) STUTTGART SLAVI MLADOG HRVATA Sjajni Brekalo donio pobjedu protiv Dortmunda

18.11.2017.

Brekalo, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena, odlično je u 51. minuti otrčao u protunapad. Više>