26.07.2017

ČETVRTA POBJEDA Hrvatska razbila Čile i osigurala najmanje drugo mjesto

S Njemačkom u petak.

Br. pregleda: 3061

Hrvatski rukometaši ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što su u srijedu u Rouenu svladali Čile sa 37-22 (17-9) čime su najmanje osigurali osvajanje drugog mjesta u skupini C.

Izabranici Željka Babića već su nakon 20 minuta igre imali osam golova viška (14-8), a do kraja poluvremena uspjeli prednost povećati na osam pogodaka. Ta je hrvatska prednost mogla biti još uvjerljivija da u drugoj polovici prvog poluvremena pred čileanska vrata nije stao Felipe Barrientos koji je obranio čak osam od 10 udaraca naših rukometaša.

U nastavku utakmice ni Barrientos nije više mogao zaustaviti rastrčane i raspucane hrvatske rukometaše koji su iz minute u minutu povećavali prednost do konačnih 37-22.

Izbornik Željko Babić je iskoristio ovu utakmicu kako bi dao priliku igračima koji su manje igrali u prethodna tri dvoboja, a u igru nisu ulazili Domagoj Duvnjak, Zlatko Horvat i Manuel Štrlek.

Pruženu priliku najbolje je iskoristio Lovro Mihić koji je sa osam golova i uz stopostotnu realizaciju bio najbolji strijelac Hrvatske. Pet pogodaka postigao je Lovro Jotić, a po četiri Marko Mamić, Željko Musa i Josip Božić Pavletić. Ivan Stevanović je od 23 šuta zaustavio njih 11, a uspio je postići i pogodak kad su Čileanci povukli vratara na klupu. Strijelce Čilea predvodili su Erwin Feuchtmann i Esteban Salinas sa po četiri pogotka. Felipe Barrientos je završio dvoboj s 10 obrana od 26 udaraca.

Hrvatski rukometaši izjednačili su se na vrhu ljestvice skupine C sa osam bodova koliko ima i Njemačka, protiv koje će izabranici Željka Babića u petak (17.45 sati) igrati utakmicu za prvo mjesto.

19.01.2017.

Youtube screenshot

(VIDEO) OVO SE RIJETKO VIĐA Igrač Hajduka na bizaran način spriječio vodstvo svoje momčadi

21.07.2017.

Utakmica će ostati zapamćena prema velikom broju prigoda koje su promašili splitski 'bili'. Više>