SPAS U ZADNJI ČAS NK Croatia Bietigheim osvojila samo bod kod kuće

Autor: Miro Korenić

Croatia: Athanasios Papakonstantinou, Denis Kolak, Renzo Radina, Tobias Dlabal (83. Angelos Dietz-Sachinidis), Raffaele Cervone, Mehmet Kaya, Josip Križić (90. Marco Matić), Leon Kraguljac, Stipe Rodin, Marino Tricarico, Alen Lehečka.
Sudac: Rene Fröschle (dobar)
Gledatelja: 120

Croatia Bietigheim nije uspjela doći do pobjede protiv gradskog rivala Spvgg Bissingena u nedjeljnoj utakmici, odigranoj pod reflektorima.

U dosta prgavom dvoboju, štićenici Kanelopolousa i Leinekera pogotovo u prvom poluvremenu nikako nisu uspijevali realizirati dosta dobrih prilika. Najviše posla imao je je sudac, koji je, unatoč teškim uvjetima slabog svjetla, uvijek imao pregled i jasnim odlukama u više navrata smirio aktere. Iz prvog poluvremena nema pozitivnih vijesti.

Zato u drugom dijelu Croatia počinje impresivno i već u 47. minuti dolazi u vodstvo. Kapetan Lehečka 10 metara pred golom dolazi do posjeda lopte i u maniri pravog golgetera sprema loptu u gol, 1:0 za Croatiu. Gosti time nisu bili zadovoljni i izlaze sve češće iz defenzive. To omogućava prilike na obje strane. U 79. minuti slobodnjak za goste, a inače jako dobar Papakonstantinou loptu ne uspijeva zadržati, na odbijanac najbrže reagira Juettner i izjednačuje. Croatia na to odgovara snažnim napadima i zaboravlja na obranu. Tako već dvije minute poslije izjednačenja dolazi do dobre kontre Bissingena. Duga lopta preko Croatijine obrane Karanatsiosu u for, taj iza sebe ostavlja Dlabala i loptu gura nisko pored nemoćnog Papakonstantinoua. 2:1 za Bissingen, hladan tuš za domaćina i njihovu publiku.

Siloviti napadi Croatie u nastavku ne vode do željenog. Kada su se već svi pomirili s porazom, u sudačkoj nadoknadi odjednom slavlje kockastih na terenu. Raffaele Cervone, koji je došao u gužvi kaznenog prostora Bissingena do lopte, se dobro snašao i iz okreta zabija za izjednačenje domaćina. Spas u zadnjem trenutku.

Sve u svemu, obje ekipe mogu biti zadovoljne neriješenim ishodom. No, ipak je malo sretnija Croatia.

Kao i uvijek, iz kluba se zahvaljuju publici na mnogobrojnoj podršci. Sada slijedi duga zimska pauza i prvenstvo se nastavlja 05.03.2017 u Metterzimmernu u 16.00 sati protiv SV Iptingena.

Croatia Bietigheim iduće subote od 18 sati organizira božićnu proslavu i poziva sve ljude dobre volje da im se pridruže.

- Na kraju se zahvaljujemo svim gledateljima, igračima i trenerima, a posebno timu CroExpressa za izvještavanje i podršku, i želimo svima čestit Božić i sretnu novu 2017. godinu – poručuju iz kluba.

12.12.2016.

CROATIA MANNHEIM PORAŽENA Domaći ogorčeni na suca, vjeruju da im je u 30 sekundi 'oteo' pobjedu

27.03.2017.

Ovim porazom SG pada na treće mjesto, uz utakmicu manje. Više>

CROATIA BIETIGHEIM OBRANILA PRVU POZICIJU Ni male podvale domaćina nisu pomogle protiv Hrvata

27.03.2017.

NK Croatia iz Bietigheima sačuvala je vodeću poziciju Kreislige A3 na gostovanju kod VFL Gemmrigheima. Više>