30.05.2017

CROATIA MANNHEIM MIRNO U ZIMU Pobijedili su i zadnju utakmicu i potvrdili sjajnu formu

SG Croatia Mannheim - Spvgg 03 Sandhofen 3:2

Br. pregleda: 2214

Autor: CroExpress

Nedjelja 04.12.2016., 14h

U nedjelju, po jako hladnom vremenu, Croatia Mannheim je u gostima dočekala šestoplasiranu ekipu iz Sandhofena. Budući da je trava na glavnom terenu bila smrznuta, sudac je odlučio da se utakmica odigra na umjetnom terenu SG-a.

Protiv Sandhofena Croatia je krenula u formaciji 4-4-2. Igralo se dosta ofenzivno na obje strane, a prvu veliku priliku imao je Marinić. Oštru loptu s lijeve strane na žalost domaćih navijača ne uspijeva proslijediti u mrežu. Nekoliko minuta poslije Marinić se ponovo nalazi u izglednoj prilici, ali lopta u tim trenucima kao da ne želi u gol. Igra se 31. minuta kada korpulentni napadač gostiju niskim udarcem s 20-ak metara donosi vodstvo gostima . No, vodstvo ne traje dugo. Točno tri minute kasnije Marinic ponovo dobiva loptu na drugu stativu no ovaj put je siguran i postiže gol za izjednačenje.

Prvu priliku u drugom poluvremenu ima Croatia. Marijanovića sjajnim slobodnim udarcem s 20 metara šalje loptu u kut i donosi domaćinima vodstvo od 2:1. U 67. minuti Filipović nakon odličnog ubačaja Pivitlovića trese mrežu, no sudac na iznenađenje svih prisutni svira zaleđe. U nastavku bilježimo još jednu šansu Pivilovića. U 78. minuti točku na 'i' u jako dobroj izvedbi stavlja Marinić i postiže svoj drugi gol. Nakon odlične kontre nije imao težak posao.

Gosti u 90. minuti preko Dorna uspijevaju samo ublažiti rezultat.

Nakon 16 odigranih kola SG Croatia Mannheim nalazi se na prvom mjestu i ukoliko ekipa ostane na okupu bit će glavni kandidat za ulazak u viši rang natjecanja.
Pripreme Croatie počinju krajem siječnja, kad će odigrati i par prijateljskih utakmica s ekipama iz Landeslige (dva ranga više). Službeni početak drugog dijela sezone je krajem veljace.

09.12.2016.

Dailymotion screenshot

(VIDEO) HRVATSKI DAN U MILANU Čak trojica naših zabijali u utakmici Intera i Udinesea