NA KRILIMA FILIPOVIĆA KK Komušina Haiterbach u gostima pobijedila vodećeg

S ovom važnom pobjedom Komušanci ostaju u borbi za naslov.

Autor: CroExpress

VfL Kirchheim –KK Komušina Haiterbach 80:98 (22:25; 53:45; 72:69)

Komušanski košarkasi uspjeli su u 11. kolu napraviti iznenađenje pobjedom nad vodećim na ljestvici! Kircheimu je ovo bio prvi poraz sezone.

Jako motivirano gosti ulaze u utakmicu i stiču vodstvo od 11:3 i 20:10. Domaćin uzvraća sa tri trice za 25:22. U drugoj četvrtini domaćin preokreće utakmicu i pokazuje da nije bez razloga bez poraza. Jako loša obrana dopušta u svega deset minuta 31 koš, što donosi vodstvo od 53:45 nakon poluvremena za domaćina. Komušanci, koji su jako dobro ušli u utakmicu, su izgubilu kontrolu nad brzinom i igrom.

Nakon stanke, Franko Filipović gađa šest poena, ali Justin Hedley uzvraća; rezultat je 61:52. Komušanci ne posustaju i ponovno dolaze na 63:62, praćeni sa preko 150 svojih navijača na gostujućem terenu. Najuvjerljiviji Komušanac Franko Filipović nakon četvrtog prekršaja ide na klupu; trener ga čuva za zadnji dio utakmice. Ponovno domaćin uzvraća i dolazi sa 70:63 u relativno visoko vodstvo. Komušanski Amerikanac Tim Burnette smanjuje rezultat na 72:69 pred zadnju četvrtinu. Jako brza utakmica u prvih 30 minuta, s dosta agresivnom I dobrom igrom.

Olaitan Adeboyeku vraća vodstvo za Komušance. 73:72. I tako se kroz četvrtinu mijenja vodstvo sa svakim napadom. Ponovno Franko Filipović stupa na scenu. Preko 78:76 na 82:78 i 85:80 Komušanci dobivaju krila. U obrani jako brzo pokrivaju prostor te samo omogućuju teške šuteve protivniku. Božidar Bubalo te ponovno Franko Filipović zaključuju pobjednikao utakmice za veliko slavlje Komušine Haiterbach.

S ovom važnom pobjedom Komušanci ostaju u borbi za naslov Regionallige Baden-Württemberg. Ovo im je osma pobjeda u jedanaestom susretu.

KKK: Franko Filipovic (37/1), Tim Burnette (25/2), Christopher Ley (10), Olaitan Adeboyeku (9), Bozidar Bubalo (7/1), Michael Hägele (6), Franko Koljanin, Slaven Ponjavic (2), Mario Maric, Marin Zelalija, Aleksandar Josic