25.06.2017

SAD JE JASNO Croatia Bietighem će prezimiti na vrhu tablice

Pobjeda 2-1.

Autor: Miro Korenić

U zadnjem kolu jesenskog dijela natjecanja, Croatia Bietigheim je na domaćem terenu savlada gradskog susjeda Spvgg Besigheim s 2:1.

Utakmica je dobro počela za vodeću momčad Kreislige A3. U 3. minuti slobodni udarac s desne strane ubacuje Marino Tricarico na drugu vratnicu. Tamo se iskrao lukavi Raffaele Cervone i glavom postiže gol za vodstvo. Od tog trenutka Croatia još više steže obruč. Besigheim, što je već više puta viđeno u prethodnim utakmicama, se brani sa svim igračima na nekih 20-ak metara od gola. Tako Croatia koje je oko 80% u posjedu lopte ipak ne može doći do izglednih prilika. Ne preostaje im ništa drugo nego udarcima iz daljine i slobodnjacima prijetiti vratima protivnika. No, nešto ide pokraj gola, a puno toga zaustavlja dobar vratar, inače Hrvat u redovima Besigheima, Robin Dean Miholjović. Tako rezultat do poluvremena ostaje nepromijenjen.

U drugom dijelu ista slika: Croatia napada, Besigheim se brani. Već u zadnjih nekoliko utakmica se primjećuje da Croatia ne može iskazati svoju tehničku nadmoć jer protivnici uopće ne sudjeluju u gradnji igre. Baziraju se na obranu, ali i žestoke duele, ne bi li uplašili ili isprovocirali igrače Croatie. Takav način igre za publiku nije baš zanimljiv jer se ne stvaraju prilike. No, Croatia se ne spušta na takav nivo igre te i dalje plete svoju mrežu. U 76. minuti problem za Hrvate iz Bietigheima. Jerome Wahl mora učiniti taktički faul na sredini terena i dobiva za to drugi žuti, odnosno crveni karton. Zadnjih 15-ak minuta Croatia mora igrati s igračem manje.

Nato Besigheim otvara obranu i želi iskoristiti brojčanu nadmoć. No, to im ne ide od ruke. U 85. minuti Stipe Rodin iskorištava grešku obrane Besigheima i lobom s ruba kaznenog prostora šalje loptu u mrežu. 2:0 za domaćina. S tim pogotkom i navijačima je pao kamen sa srca jer sad više dvojbe o pobjedniku nije bilo. U sudačkoj nadoknadi Besigehim smanjuje na 2:1.

Što reći? Teško je igrati protiv protivnika koji uopće neće sudjelovati u igri nego se ograniči na obranu, ali očigledno će se protiv Croatie Bietigheim u nastavku sezone često birati takva taktika. Nadajmo se da će Croatia unatoč toj taktici naći načina da svojoj publici pruža zanimljive dvoboje.

Kao i uvijek, u klubu se zahvaljuju na podršci i pozivaju na posljednju utakmicu, u nedjelju 11.12.2016., ovaj puta u 16.30 sati, na igralištu Metterzimmern. Također, pozivaju sve navijače i ljude dobre volje 17.12.2016. od 18.00 sati u DOM-u Croatie Bietigheim, Geisinger Straße 31, na božićnu proslavu s igračima.

05.12.2016.

Youtube screenshot

(VIDEO) HRVATSKI NOGOMETNI TURNIR U BRUXELLESU U srcu Europe održava se Croatia Cup

24.06.2017.

Na turniru će sudjelovati ukupno 16 momčadi. Više>

SMJENA GENERACIJE U CROATIJI BIETIGHEIM Hvala Štef! Ante Žaja novi predsjednik

16.06.2017.

Ante Žaja je prije tri godine počeo suradnju sa Croatijom i od tada su se počeli nizati dobri rezultatii. Više>