OSTALI NA VRHU Croatia Mannheim minimalnom pobjedom do naslova jesenskog prvaka

SG Croatia Mannheim - FV Leutershausen 1:0 (1:0)

Br. pregleda: 1886

Autor: CroExpress

Kreisklasse A2 Mannheim
Nedjelja, 27.11.2016 14:30 h

SG Croatia Mannheim je petom pobjedom u nizu osvojila naslov jesenskog prvaka! U utakmici odigranoj prošle nedjelje na teškom i mokrom travnjaku u Mannheimu, hrvatska momčad je minimalnim rezultatom od 1:0 pobijedila trinaestoplasirani FV Leutershausen i zadržala vodeće mjesto na tablici.

Gost iz Leutershausena je bio veoma neugodan protivnik, koji je čvrsto stajao u svojim zadnjim redovima ne dopustivši Hrvatima da ugrožavaju njihova vrata. Croatia u utakmicu kreće s formacijom 3-5-2, pokušavajući time preuzeti kontrolu na sredini terena. Iako je u tome dominirala, hrvatski igrači nisu uspjeli u prvom poluvremenu izgraditi neke veće prilike. Gosti su u puno navrata stajali i s devet igrača u obrani i pokušavali iz kontranapada doći do pogotka.

Prvu bolju priliku imao je Guenbu, koji u 23. minuti nakon dugog dodavanja šalje loptu kraj gola.  Konačno, u 45. minuti zabija Filipović, nakon što je Brajković probio kroz sredinu terena i uputio loptu sa nekih 25 metara prema vratima gosta. Njegov udarac pogađa vratnicu, a broj devet hrvatske momčadi se nalazi na pravom mjestu i šalje loptu u protivničku mrežu.

U drugom poluvremenu ista priča - SG Croatia Mannheim i dalje dominira utakmicu ali nema sreće u završnici. Timamo-Guenbu u 58. minuti, nakon ubačaja Marijanovića, šalje loptu pored samih vrata. Samo 5 minuta kasnije isti igrač ima novu priliku. Nakon što je Kovre preko lijeve strane probio i oštru loptu prema jedanaestercu ubacio, Kamerunac, koji već tri godine nosi hrvatski dres, upućuje je glavom prema vratima i pogađa samo vratnicu. Isto ćini Brajković u 66. minuti - njegov udarac sa 25 metara se ovaj put odbija od gredu. Hrvatska momčad je u drugom poluvremenu zabilježila još dvije dobre prilike, Marijanović u 69. minuti iz slobodnog udarca i Šugić u 82. nakon sjajnog dodavanja Pitlovića, koje su ostale neiskorištene, tako da je utakmica do kraja ostala napeta. Ali gosti u posljednjim minutama ne uspijevaju ozbiljno ugroziti dobro organiziranu obranu Hrvata, koju čine Šero, Perić i Marinić.

U SG-u su znali da će po ovakvom terenu i protiv ove ekipe biti teško, no i rezultat od 1:0 je dovoljan za potpuni plijen te naslov jesenskog prvaka.

Iako je prvi dio sezone završen, radi gustog rasporeda SG Croatia Mannheim igra svoj slijedeći susret na svom terenu već u nedjelju, 04. prosinca sa početkom u 14.00 sati, a u goste dolazi SpVgg 03 Sandhofen. Iz kluba pozivaju sve navijače da podrže SG u pohodu na nova tri boda.

Za SG Croatia Mannheim su nastupili: Siniša Tadić, Franjo Marinić, Saša Šero, Ivica Perić, Andrija Marijanović (od 72 min. Zlatko Sirovina), Alen Brajković, Igor Oršolić (od 46. min Ivan Šugić), Enio Kovre, Siniša Pitlović, Ivan Filipović (od 76. min Daniel Jouwe-Mazedju), Patrick Timamo-Guenbu

Trener: Claudio Poleti

02.12.2016.

HRVATSKA-UKRAJINA Dosad smo odigrali sedam utakmica, Rakitić i Modrić zajedno koštaju koliko cijela Ukrajina