22.10.2017

(VIDEO) 'HRVATSKI DERBI' U ITALIJI Brozović i Kalinić zabili u okršaju Intera i Fiorentine

Youtube screenshot

Brozović i Perišić odigrali su svih 90 minuta za Inter kao i Kalinić i Badelj za Fiorentinu.

Br. pregleda: 1629

Hrvatski nogometni reprezentativci Marcelo Brozović i Nikola Kalinić bili su strijelci za Inter, odnosno Fiorentinu u posljednjem dvoboju 14. kola talijanskog prvenstva u kojemu je Inter na San Siru slavio sa 4-2 (3-1).

Brozović je doveo Inter u vodstvo već u 3. minuti sjajnim udarcem pod gredu sa 15 metara.

Već u 9. minuti  2-0 za crno-plave. Ivan Perišić je probio lijevi bok, njegov ubačaj u peterac gostujući vratar Tatarusanu uspio je tek kratko odbiti, ali samo na nogu Candreve koji je povisio na 2-0. Kada je Icardi u 19. minuti pogodio za 3-0 izgledalo je kako je utakmica odlučena, a Perišić je samo minutu potom imao odličnu šansu i za 4-0 no nije bio precizan.

Mogući povratak Fiorentine nagovijestio je Kalinić koji je u 37. minuti na asistenciju Badelja rutinski svladao Handanoviča.

Na samom kraju prvog poluvremena Fiorentina je ostala s igračem manje zbog crvenog kartona Rodriguezu, ali i takvi su gosti u nastavku uspjeli smanjiti na 3-2 golom Iličića (62) i nekoliko puta zaprijetiti izjednačenjem.

Perišić je u 66. minuti pogodio vratnicu i tako propustio drugu veliku priliku za pogodak, no upravo nakon još jedne njegove odlične akcije i udarca sa 10-ak metara u prvoj minuti sudačke nadoknade Tatarusanu je odbio loptu na nogu Icardija koji je postavio konačni rezultat.

Brozović i Perišić odigrali su svih 90 minuta za Inter kao i Kalinić i Badelj za Fiorentinu, dok je Hrvoje Milić odigrao prvo poluvrijeme za goste.

Inter je ovom pobjedom preskočio Fiorentinu na ljestvici, sada je osmi sa 21 bodom, a Fiorentina je deveta sa 20 i utakmicom manje.