OSTAJU NA PRVOM MJESTU Croatia Mannheim i s dva igrača manje do nove pobjede

SG Croatia pobjedom u gostima zadržala prvo mjesto.

Autor: CroExpress

Kreisklasse A2 Mannheim
Nedjelja, 20.11.2016 14:45 h
Spvgg 03 Ilvesheim - SG Croatia Mannheim 1:2 (0:0)

Prošle nedjelje odigrano je 14. kolo Kreisklasse A2 Mannheim. SG Croatia Mannheim išla je u goste Spvgg 03 Ilvesheimu, neugodnoj ekipi s kojom su Hrvati u prošlosti imali loša iskustva.

U prvom poluvremenu veći dio utakmice odvijao se na sredini travnjaka, gdje su se obje momčadi neutralizirale. Igrajući i protiv jakog vjetra, kao i neugodnog sunca, prvu priliku na utakmici je imao Guenbu, Kamerunac u dresu SG Croatie Mannheim, u 26. minuti, kada dubinsku loptu Brajkovića šalje glavom u vratnicu. Pred sam kraj prvog dijela susreta Marinić ima novu priliku dovesti svoju ekipu u vodstvo, no, njegov pokušaj glavom nakon oštrog ubacivanje Marijanovića prolazi malo iznad vratnice.

Drugi dio utakmice domaćin počinje agresivnom igrom i ima prvu priliku, ali branič Šero sprječava protivničkog napadača od uspješne završnice u zadnjem trenutku. Nakon toga Hrvati ulaze sve bolje u igru i stvaraju dobre prilike. Prvu Kovre još ne iskorištava - njegov udarac s nekih 13 metara brani vratar domaćina, ali drugom prilikom u 54. minuti Timamo Guenbu dovodi Croatiu iz Mannheima u vodstvo. Nakon što Marijanović izvodi oštar ubačaj iz kuta, Kamerunac se najbolje snalazi u gužvi i šalje loptu iz okreta pored protivničkog vratara za zasluženih 1:0. Samo 5 minuta kasnije Pitlović izvodi novi ubačaj iz kuta, a Perić utrčava uvježbano na prvu vratnicu i zabija za 2:0.

U 65. minuti utakmice kapetan Hrvata Radišković nakon taktičkog prekršaja dobiva drugi žuti karton i mora napustiti travnjak. Domaćin s igračem više preuzima igru u zadnjih 20 minuta, ali su bez uspjeha protiv dobro organizirane obrane Hrvata. SG Croatia Mannheim ima dva dobra kontranapada - u 73. i 76. minuti, ali Kovre i Pitlović nakon sjajnih dodavanja Oršolića i Brajkovića nisu uspješni u završnici. Njihove udarce skidaju protivnički igrači na gol liniji. U 80. minuti slijedi novi kontranapad Croatie preko Brajkovića, kojeg igrači Ilvesheima zaustavljaju na sredini travnjaka prekršajem. Ali sudac Julian Gutfrucht ne svira ništa i dopušta da se igra nastavi, iako Brajković leži ozlijeđen na travnjaku. Domaćin ne izbacuje loptu van nego nastavlja svoj napad i Spvgg 03 preko Achtstettera, najboljeg strijelca lige sa 14 golova, ulazi u kazneni prostor i šalje loptu sa 10 metara iza vratara Tadića.

U posljednjim minutama domaćin otvara svoju obranu još više, a Hrvati preko Šere i Pitlovića imaju priliku da konačno odluče utakmicu u korist Croatie - ali vratar domaćina se bolje snalazi u situaciji jedan na jedan s Pitlovićem. U prvoj minuti nadoknadne vremena i Blažević dobiva drugi žuti karton, tako da Hrvati moraju završiti utakmicu s dva igrača manje. Zadnja akcija na utakmici pripada domaćinu, imaju dobru priliku da izjednače rezultat, ali vratar Tadić spašava goste. Hrvati osvajaju nova tri boda i ostaju na čelu ljestvice.

Sljedeću utakmicu SG Croatia Mannheim igra u nedelju 27. studenoga na svom terenu protiv momčadi FV Leutershausen sa početkom u 14:30 sati.

Za SG Croatia Mannheim su nastupili: Siniša Tadić, Saša Šero, Ivica Perić, Vedran Radišković, Franjo Marinić, Alen Brajković, Andrija Marijanović (od 80. min Alen Blažević), Igor Oršolić, Enio Kovre, Siniša Pitlović (od 89. min Daniel Jouwe-Mazedju) , Patrick Timamo-Guenbu (od 86. min Ivan Šugić)