(VIDEO) NIKAD VIĐENO U Dortmundu palo 12 golova, oboren rekord Lige prvaka

Youtube screenshot

Čudesna utakmica.

Br. pregleda: 2102

U 'ljepotici večeri' petog kola Lige prvaka Borussija Dortmund je pobijedila Legiju 8-4 postavivši novi rekord Lige prvaka po broju golova na jednoj utakmici. Do sada je rekordan broj golova postignut u susretu Monaca i Deportiva u studenom 2003. kada je momčad iz Kneževine slavila 8-3.

Borussija je bila nadomak još jednog rekorda, šest golova u jednom poluvremenu. Zabila je pet i tako nije uspjela dostići Šahtar koji je 2014. u pobjedi 7-0 protiv BATE Borisova čak šest golova zabio u prvom poluvremenu. Po pet golova u prvom poluvremenu zabili su i Monaco u pobjedi 8-3 protiv Deportiva, te čak tri puta Bayern. Protiv Lillea (6-1) u studenom 2011. godine, protiv Rome u pobjedi 7-1 u listopadu 2014. te protiv Porta u pobjedi 6-1 u travnju prošle godine.

Legija je povela u 10. minuti golom Aleksandra Prijovića, no Borussija je uzvratila postigavši od 17. do 20. minute čak tri gola. Dva je zabio Kagawa (17, 18), a jednog Sahin (20). Prijović je u 24. smanjio na 2-3, no do konca poluvremena Dembele (29) i Reus (32) su povećali prednost domaćina. U nastavku susreta golove za Borussiju zabili su Reus (52, 90+2) i Passlack (81), a za goste Kucharczyk (57) i Nikolić (83).

Uoči posljednjeg kola Borussija vodi na ljestvici sa 13 bodova, Real Madrida ima 11 i upravo će njihov dvoboj na Santiago Bernabneu odlučiti o pobjedniku skupine. Sporting je ostao na tri boda, a Legija ima jedan bod. U zadnjem kolu 7. prosinca sastaju se Real Madrid - Borussia Dortmund, te Legia - Sporting.

23.11.2016.

(VIDEO) OVO SE RIJETKO VIĐA Igrač Hajduka na bizaran način spriječio vodstvo svoje momčadi

21.07.2017.

Utakmica će ostati zapamćena prema velikom broju prigoda koje su promašili splitski 'bili'. Više>