(VIDEO) INTEROV JUNAK Perišić u 92. minuti spasio Inter u milanskom derbiju

Youtube screenshot

Nastupila tri Hrvata.

Br. pregleda: 1576

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, poznatom i kao 'Derby della Madonnina' Milan i Inter su na San Siru odigrali 2-2, a za Inter je izjednačujući pogodak postigao Ivan Perišić u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Domaćin je poveo u 42. minuti sjajnim pogotkom Španjolca Susa na asistenciju Giacoma Bonaventure. Izjednačio je Antonio Candreva još ljepšim pogotkom u 53. minuti. Akciju je započeo naš Ivan Perišić koji je iz auta uposlio Candrevu, a ovaj povukao loptu te sjajno opalio s više od 20 metara. No, radost 'Nerazzurra' kratko je trajala jer je Suso pet minuta kasnije zabio svoj drugi gol na utakmici. Španjolca je nesebično uposlio Bacca. Kada se već činilo kako će Milan upisati pobjedu, Perišić je u 92. minuti u gužvi pred vratima zabio za 2-2.

Hrvatski reprezentativac je i u prvom poluvremenu bio blizu gola. Dva puta je zaprijetio Gianluigiju Donnarummi, oba puta glavom i oba puta je pucao pored gola.

Marcelo Brozović je igrao do 75. minute, a bio rastrčan i izvodio je sve prekida za goste. Mario Pašalić je za Milan odigrao posljednje tri minute.

Na ljestvici vodi Juventus sa 33 boda, Roma i Milan imaju po 26 bodova, a Lazio i Atalanta po 25 bodova. Inter je deveti sa 18 bodova.

21.11.2016.

MODRIĆ JEDVA ČEKA UTAKMICU 'Publika će biti naš 12. igrač'

24.03.2017.

Izbornika je posebno razveselila reakcija gledatelja koji su praktično razgrabili ulaznice za dvoboj s Ukrajincima. Više>

CROATIA MANNHEIM PORAŽENA U DERBIJU Enosis je bio sretniji i spretniji

24.03.2017.

Utakmica 19. kola Kreisklasse izmedu SG Mannheima i Enosisa bila je derbi kola. Više>