20.08.2017

KK KOMUŠINA NEPOBJEDIVA KOD KUĆE 'Pao' i bivši trećeligaš, iz kluba pozivaju Hrvate da ih bodre na teškom gostovanju u Mannheimu

Komušanski košarkaši i dalje gaze sve na domaćem terenu.

Br. pregleda: 1661

Autor: CroExpress

2.Regionalliga Baden-Württemberg
KK Komušina Haiterbach - SG Heidelberg/Kirchheim 82:77 (16:10;42:27;62:50)

Komušanski košarkaši i dalje gaze sve na domaćem terenu. U petoj domaćoj utakmici Komušani su pred oko 600 gledatelja slavili protiv prošlogodišnjeg trećeligaša.

Od samog početka domaćin dominira utakmicom i preko raspoloženog Franka Filipovića dolazi u vodstvo od 16:10. Božidar Bubalo i Franko Koljanin sa brzim napadima povećavaju to vodstvo na 33:17. Gosti se pokušavaju vratiti i smanjuju rezultat na 39:27, no prije poluvremena američki playmaker Tim Burnette pogađa tricu za vodstvo na poluvremenu od 42:27.

Nakon stanke Komušani ne padaju već i dalje povećavaju vodstvo na 53:33. Gosti, koji su uz 'preporuku' od tri pobjede u gostima stigli u Haiterbach, ponovno smanjuju rezultat na 62:50. Ali svaki puta domaćin ima odgovor na to. Mladi Viktor Lopatin pogađa tricu za 74:56, što znači veliku prednost zadnjih pet minuta. Komušani tada smanjuju tempo igre i sami sebe dovode pred kraj utakmice u probleme. Gosti bacaju sve na jednu kartu i dolaze na 78:74 pred sam kraj. Ipak, najbolji strijelac Komušine, bivši mladi reprezentativac Hrvatske Franko Filipović, uzvraća s brza četiri poena i rješava pobjednika.

Komušina sa svojom šestom pobjedom u osmoj utakmici sezone zauzima četvrto mjesto ljestvice u Regionalligi Baden-Württemberg i, nakon prošlogodišnjeg drugog mjesta, opet se bori za ulazak u treću njemačku košarkašku ligu.

KK Komušina: Franko Filipović (26), Tim Burnette (15), Božidar Bubalo (10), Franko Koljanin (9), Mario Marić (6), Viktor Lopatin (5), Christopher Ley (4), Michael Hägele, Slaven Ponjavić (3), Renato Stojčević, Aleksandar Josić

Gostovanje u Mannheimu

Sljedeća utakmica igra se 20.11.2016 17.30 sati u GBG Halle kada SG Mannheim ugošćuje KK Komušinu Haiterbach. Uz pratnju svojih osamdesetak gromoglasnih navijača, iz malog Haiterbacha pozivaju Hrvate da im se pridruže na tribinama da podrže hrvatske košarkaše na teškom gostovanju.