SJAJAN NIZ SG Croatia Mannheim pobjedom izbila na čelo ljestvice

Hrvatski klub osvojio 20 bodova u posljednjih osam utakmica.

Autor: CroExpress

Kreisklasse A2 Mannheim
Nedjelja, 13.11.2016 14:30 h
SG Croatia Mannheim - SSV Vogelstang 3:0 (0:0)

SG Croatia Mannheim je pobjedom nad devetoplasiranom momčadi SSV Vogelstang preuzela vodstvo u Kreisklassi A2. Utakmica je počela dobro za Hrvate iz Mannheima, prvu priliku da dovede svoju ekipu u vodstvo je imao Pitlović u 8. minuti - njegov udarac glavom brani vratar SSV Vogelstanga. Gosti su svoju prvu odličnu priliku imali u 14. minuti, no, u situaciji jedan na jedan vratar Hrvata se bolje snalazi. Ponovo jaki Pitlović ima u 30.-oj minuti priliku za vodstvo, prima loptu na sredini terena, te kreće sam u napad, probija se kroz protivničku obranu i dolazi do udarca, ali vratar gostiju odbija loptu preko vratnice. Nova prilika u 42. minuti; Timamo-Guenbu dobiva šansu konačno dovede hrvatski klub u vodstvo, ali lopta prolazi kraj vratnice, tako da se otišlo na poluvrijeme bez pogodaka.

Početkom drugog poluvremena trener Croatie Mannheim Poleti vrši prvu izmjenu. Teren napušta kapetan Hrvata Grbavac, a umjesto njega u igru je ušao Marinić. Kapetansku traku je preuzeo Radišković. No, gosti startaju bolje u drugo poluvrijeme. U 55.-oj minuti imaju odličnu priliku, ali ponovo vratar Hrvata izlazi kao pobjednik iz duela jedan na jedan s protivničkim napadačem. Ta neiskorištena prilika se uskoro i kažnjava. U 58.-oj minuti Oršolić upućuje centaršut s desne strane u kazneni prostor, a Pitlović sa nekih sedam metara zabija iz okreta za vodstvo domaćina. Samo tri minute kasnije, katastrofalna greška obrane SSV Vogelstanga, Pitlović presijeca razigravanje, ide sam na vratara i šalje loptu u protivničku mrežu za zasluženih 2:0.

Nakon ova dva pogotka u tri minute gosti su razočarani i pada im moral. Do kraja utakmice nisu više uspjeli ugroziti obranu domaćina, koju čine Šero, Radišković i Perić. U 75.-oj minuti pada gol za konačnih 3:0 - Filipović prima sjajno dodavanje Brajkovića, probija po lijevoj strani, obilazi vratara i šutira prema golu. Protivnički obrambeni igrač stiže loptu te izbija s gol linije i napucava svog suigrača, od kojeg se lopta odbija i završava u mreži.

S ovom pobjedom i porazom VfB Gartenstadt II, SG Croatia Mannheim je osvojila 20 bodova u posljednjih osam utakmica i preuzela vodstvo u Kreisklassi A2.

Sljedeću utakmicu SG Croatia Mannheim igra u nedjelju 20. studenoga u gostima protiv momčadi Spvgg 03 Ilvesheim s početkom u 14:30 sati.

Za SG Croatia Mannheim su nastupili: Siniša Tadić, Zoran Grbavac (od 46. min Franjo Marinić), Saša Šero, Ivica Perić, Vedran Radišković, Alen Brajković, Igor Oršolić (od 79. min Daniel Jouwe-Mazedju), Enio Kovre, Siniša Pitlović, Andrija Marijanović (od 60. min Ivan Filipović), Patrick Timamo-Guenbu (od 76. min Tomislav Brnić)

Trener: Claudio Poleti