25.03.2017

NA KORAK DO NASLOVA JESENSKOG PRVAKA Croatia Bietigheim pobjedom povećala prednost

Visoka pobjeda na domaćem terenu.

Autor: Miro Korenić

NK Croatia Bietigheim: Athanasios Papakonstantinou, Vjeran Galovic (46. Marino Tricarico), Denis Kolak, Renzo Radina, Sezgin Kaya, Leon Kraguljac, Alen Lehecka, Jerome Wahl, Stipe Rodin (46. Fikret Albayrak), Raffaele Cervone, Dario-Josip Cucchiara (80. Tobias Dlabal).

Sudac: Narcis-Marcel Dorca
Gledatelja: 120

Hrvati iz Bietigheima pobijedili su slabog konkurenta iz Sersheima na svom terenu sa 4:0. Počelo je rutinski; Hrvati su u 7. minuti došli u vodstvo. Jerome Wahl je izborio loptu u svojoj polovici i poslužio brzog Leona Kraguljca, koji bježi svojim čuvarima i znalački realizira priliku. Domaćin se nije puno mučio, teško se bilo motivirati nakon prošlotjedne demonstracije sile kod Bönnigheima i tako je taj pogodak bio najzanimljiviji trenutak prvog dijela.

U nastavku treneri Leineker/Kanelopolous ubacuju Marina Tricarica i Fikreta Albayraka da malo ožive igru Croatie. To im i uspijeva. U 47. minute Tricarico izvodi korner, a Raffaele Cervone glavom šalje loptu u mrežu i povisuje na 2:0. U 65. minute Tricarico iz daljine šalje torpedo u gol Sersheima za vodstvo 3:0. Pred sam kraj Denis Kolak znalački pronalazi Alena Lehečku koji leđima okrenut prima loptu na rubu kaznenog prostora i iz okreta puca u donji lijevi kut nemoćnog vratara gostiju za konačnih 4:0.

Pobjeda je zaslužena, iako ovaj puta bez onog sjaja koji 'pali' publiku. Moglo je biti i još golova, ali šanse ovaj puta nisu bile maksimalno iskorištene.

Pošto je SV Riet izgubio kod FV Kirchheima, Croatia Bietigheim je povećala prednost na 6 bodova i time došla jako blizu prvoj tituli ove godine, ono 'jesenskog prvaka' Kreislige A3. Sljedeća utakmica je tek 27.11. u 14:30 sati kod TSV Kleinglattbacha. Zanimljivo, na terenu će doći do duela dvojice braće. Marino Tricarico brani boje Croatie, a njegov brat Fabio Tricarico igra u redovima Kleinglattbacha.

Kao i uvijek, u klubu se zahvaljuju svim gledateljima na bodrenju i podržavanju.