21.01.2018

NA KORAK DO NASLOVA JESENSKOG PRVAKA Croatia Bietigheim pobjedom povećala prednost

Visoka pobjeda na domaćem terenu.

Autor: Miro Korenić

NK Croatia Bietigheim: Athanasios Papakonstantinou, Vjeran Galovic (46. Marino Tricarico), Denis Kolak, Renzo Radina, Sezgin Kaya, Leon Kraguljac, Alen Lehecka, Jerome Wahl, Stipe Rodin (46. Fikret Albayrak), Raffaele Cervone, Dario-Josip Cucchiara (80. Tobias Dlabal).

Sudac: Narcis-Marcel Dorca
Gledatelja: 120

Hrvati iz Bietigheima pobijedili su slabog konkurenta iz Sersheima na svom terenu sa 4:0. Počelo je rutinski; Hrvati su u 7. minuti došli u vodstvo. Jerome Wahl je izborio loptu u svojoj polovici i poslužio brzog Leona Kraguljca, koji bježi svojim čuvarima i znalački realizira priliku. Domaćin se nije puno mučio, teško se bilo motivirati nakon prošlotjedne demonstracije sile kod Bönnigheima i tako je taj pogodak bio najzanimljiviji trenutak prvog dijela.

U nastavku treneri Leineker/Kanelopolous ubacuju Marina Tricarica i Fikreta Albayraka da malo ožive igru Croatie. To im i uspijeva. U 47. minute Tricarico izvodi korner, a Raffaele Cervone glavom šalje loptu u mrežu i povisuje na 2:0. U 65. minute Tricarico iz daljine šalje torpedo u gol Sersheima za vodstvo 3:0. Pred sam kraj Denis Kolak znalački pronalazi Alena Lehečku koji leđima okrenut prima loptu na rubu kaznenog prostora i iz okreta puca u donji lijevi kut nemoćnog vratara gostiju za konačnih 4:0.

Pobjeda je zaslužena, iako ovaj puta bez onog sjaja koji 'pali' publiku. Moglo je biti i još golova, ali šanse ovaj puta nisu bile maksimalno iskorištene.

Pošto je SV Riet izgubio kod FV Kirchheima, Croatia Bietigheim je povećala prednost na 6 bodova i time došla jako blizu prvoj tituli ove godine, ono 'jesenskog prvaka' Kreislige A3. Sljedeća utakmica je tek 27.11. u 14:30 sati kod TSV Kleinglattbacha. Zanimljivo, na terenu će doći do duela dvojice braće. Marino Tricarico brani boje Croatie, a njegov brat Fabio Tricarico igra u redovima Kleinglattbacha.

Kao i uvijek, u klubu se zahvaljuju svim gledateljima na bodrenju i podržavanju.

14.11.2016.

ČERVAR ZADOVOLJAN POBJEDOM 'Borimo se s onim što imamo, ali Norveška je favorit protiv nas'

19.01.2018.

Červar smatra da ovakva igra ipak neće biti dovoljna za pobjedu protiv Norveške. Više>

SA SUBOTE NA NEDJELJU Stipe Miočić brani naslov svjetskog prvaka protiv Ngannoua, evo gdje možete gledati prijenos

19.01.2018.

Stipe ove nedjelje ima priliku postati jedini teškaš koji je uspio tri puta obraniti UFC-ovu titulu. Više>