28.03.2017

(VIDEO) 'Vatreni' pobijedili neugodni Island s dva sjajna gola Brozovića

Hrvaska na čelu, Ukrajina druga.

Br. pregleda: 2124

U susretu 4. kola skupine I kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji, hrvatska nogometna reprezentacija je pred praznim tribinama stadiona Maksimir pobijedila Island 2-0 i učvrstila se na vodećoj poziciji u skupini.

Oba pogotka na utakmici zabio je Marcelo Brozović. Veznjak Intera je doveo 'vatrene' u vodstvo u 15. minuti sjajnim pogotkom sa 18 metara. Na gotovo identičan način zabio je i u sudačkoj nadoknadi utakmice za potvrdu pobjede i osvajanje tri važna boda.

U posljednjim trenucima susreta Ivan Perišić je zbog oštrog prekršaja dobio crveni karton i hrvatska vrsta će u idućem susretu protiv Ukrajine igrati bez važnog igrača.

'Bila je ovo očekivano teška utakmica. Sretan sam i ponosan na igrače koji su u ovim uvjetima i okolnostima osvojili tri važna boda', kazao je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić.

Luka Modrić je u igru ušao u drugom poluvremenu povezavši naše redove.

'Tako smo se dogovorili da uđem u nastavku. Bilo je teško gledati s klupe, a lakše igrati', rekao je Modrić dodavši: 'Odigrali smo dosta dobro s obzirom na uvjete i težak teren. Zabili smo dva lijepa gola i zasluženo smo pobijedili. Bilo je važno osvojiti tri boda'.

Hrvaska na čelu, Ukrajina druga

U susretu iz ove skupine Turska je u Antalyji identičnim rezultatom pobijedila Kosovo. Golove za prvu tursku pobjedu zabili su Burak Yilmaz (51) i Volkan Sen (55).

Ukrajina je u Odesi pobijedila Finsku 1-0 i probila se na drugo mjesto s dva boda manje od vodeće Hrvatske.

13.11.2016.

CROATIA MANNHEIM PORAŽENA Domaći ogorčeni na suca, vjeruju da im je u 30 sekundi 'oteo' pobjedu

27.03.2017.

Ovim porazom SG pada na treće mjesto, uz utakmicu manje. Više>

CROATIA BIETIGHEIM OBRANILA PRVU POZICIJU Ni male podvale domaćina nisu pomogle protiv Hrvata

27.03.2017.

NK Croatia iz Bietigheima sačuvala je vodeću poziciju Kreislige A3 na gostovanju kod VFL Gemmrigheima. Više>